OPEN CALL: OBŁĘD (LUNACY)

PL

ENG

Nie potrafię zapanować nad sobą. Zmysły wymykają mi się spod kontroli. Jestem jak krzyk w ciszy, jak utracona szansa. Czuję, że to co robię, to co myślę, nie ma żadnego znaczenia. Chyba nic już nie ma znaczenia.

Paranoja przeszywa mój umysł jak złodziej, kradnąc mi władzę. Czuję się, jakby cały świat obracał się przeciwko mnie. Może czas zaryzykować i przekroczyć granicę? Może to czas oddać się szaleństwu? Co może się stać?

Pożądanie i napięcie jak ogień pali moje serce i umysł. Moje ciało drży. Krew krąży w żyłach jak lawa, gotowa wybuchnąć w każdej chwili. Nie ma przeszkód, nie ma granic. Jestesmy sami. Obsesja. Zwycięstwo. Głód. Nasycenie. Ten obłęd prowadzi mnie do kolejnych granic. A ja wiem, że się nie oprę, że nie przestanę. Bez kontroli i bez jutra.

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie dla osób artystycznych działających w obszarze sztuk wizualnych. OPEN CALL jest częścią wydarzenia ARS LATRANS Festival 2023.

DEADLINE ZGŁOSZEŃ: 31 lipca 2023

OGŁOSZENIE LISTY ZWYCIĘZCÓW: 31 sierpnia 2023

WYSTAWA: II połowa października 2023

WPISOWE: 30 złotych

NAGRODA GŁÓWNA: 2000 złotych

WYRÓŻNIENIE: współpraca artystyczna i promocja artysty w social mediach

JURORZY: TBA

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: opencall@arslatrans.pl

ARS LATRANS Festival to interdyscyplinarny festiwal sztuki odbywający się
w Krakowie od 2016 roku. To efekt współpracy niezależnych twórców, przestrzeń poświęcona artystom różnych dziedzin. Kluczowym aspektem festiwalu jest stworzenie okoliczności do obcowania i interakcji ze sztuką.

I’m losing my grip. My senses are slipping away. I’m trapped in a nightmare, a deafening scream that echoes only in my head. It’s like fate is mocking me, dangling the prize just out of reach. Every thought, every move, feels like a waste. A wasted effort. A wasted life.

Paranoia creeps into my mind like a thief in the night, robbing me of my power. Maybe it’s time to take a leap of faith? To dive headfirst into the unknown, and let the madness take over? What could go wrong?

My heart pounds in my chest like a drum. My body trembles, every inch of me alive with a hunger I’ve never felt before. There are no rules, no boundaries. We’re in this alone. Obsession. Victory. Hunger. Satisfaction. The lunacy consumes me, driving me to new heights. I’m on a collision course with destiny. And I know I won’t stop, can’t stop. Without control. Without boundaries. Without tomorrow.

We invite you to participate in an open competition for visual artists organized as part of the ARS LATRANS Festival 2023.

DEADLINE: July 31st, 2023

LIST OF WINNERS: August 31st, 2023

EXHIBITION: 2nd half of October, 2023

ENTRY FEE: 30 zlotych

MAIN AWARD: 2000 zlotych

HONORABLE MENTION: artistic collaboration with the winner and social media promotion

JURY: TBA

In case of any questions, do not hesitate to contact us via mail: opencall@arslatrans.pl

ARS LATRANS Festival in an interdisciplinary art festival taking place in Krakow since 2016. It is the result of the collaboration of independent artists, and is a space dedicated to artists from different disciplines. The key aspect of the festival is to create an environment for experiencing and interacting with art.

Jury

Marta Raczek-Karcz. Absolwentka historii sztuki i kulturoznawstwa, doktorantka w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie – nauki o sztuce na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2007 r. wiceprezes, a od 2013 r. prezes Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Teoretyczka i krytyczka sztuki, niezależna kuratorka współpracująca m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Litografiska Museum w Tidaholm, BWA w Katowicach, Kloster Bentlage w Rheine, Instytutem Polskim w Rzymie, Galerią Container w Rome, Anaid Art Gallery w Bukareszcie i Muzeum MODEM w Debrezynie. Członkini Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA, obszar jej badań naukowych obejmuje współczesną grafikę i projektowanie graficzne, antropologię kultury, historię filmu, teorię sztuki oraz studia kulturowe i medioznawcze. Autorka wielu artykułów naukowych i tekstów katalogowych dot. sztuki współczesnej, filmu i nowych mediów.


Daria Godyń. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu w Pracowni Tkaniny Artystycznej. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obroniła dyplom w Pracowni Filmu Animowanego.

Autorka animacji „Substancja” (2016), „Smakosz” (2017), Millenium (2020). Założycielka studia graficznego, skupionego na animacji – Framesquad studio. Współpracuje z Krakow Animation Center oraz Krakow Film Klaster. Prowadzi warsztaty poświęcone animacji poklatkowej dla dzieci oraz dorosłych.

Adam Mazur. Krytyk i teoretyk fotografii, historyk sztuki i amerykanista. Od 2013 roku wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Laureat nagród im. ks. Szczęsnego-Dettloffa, nagrody im. Jerzego Stajudy oraz odznaczenia Gloria Artis. W latach 2002-2013 kurator warszawskiego CSW Zamek Ujazdowski. Od 2013 roku pracuje jako kurator niezależny. Od 2006 roku stale współpracuje z Atlasem Sztuki w Łodzi. Wraz z Łukaszem Gorczycą od 2013 roku systematycznie opracowuje historię polskich i środkowoeuropejskich książek fotograficznych. W 2019 roku kuratorował w krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury wraz z Łukaszem Gorczycą i Natalią Żak wystawę „Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych 1918-2018″. W 2022 roku w MUFO Muzeum Fotografii otworzył wystawę “Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978″. Redaktor naczelny magazynu „Obieg” (2004-11), współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu „SZUM” (2013-2018). W 2018 roku założył i do 2021 roku redagował magazyn „BLOK”. Również
w 2018 roku założył magazyn “Postmedium”, z którym współpracuje do dziś. Od 2022 roku dyrektor inLodz21.

Scroll to Top